Należymy do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, który realizuje strategiczne dla kraju programy wsparcia przedsiębiorczości, innowacji i wyrównywania szans. Skala dotychczasowych inwestycji w polską gospodarkę to aż 21,6 mld zł. PFR oferuje samorządom i przedsiębiorcom ponad 100 programów rozwojowych, wspiera prace nad nowymi technologiami, a dzięki Pracowniczym Planom Kapitałowym 11,5 mln osób może zabezpieczyć wysokość przyszłej emerytury.

MIESZKANIA NA WYNAJEM

Jesteśmy największym w Polsce oferentem mieszkań na wynajem; nasze portfolio obejmuje 7,5 tysiąca lokali – wybudowanych lub w budowie. Zarządzamy nieruchomościami dwóch funduszy: Funduszu Mieszkań na Wynajem oraz Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. Jesteśmy obecni w większości dużych aglomeracji, ale wspieramy też – w ścisłej współpracy z samorządami – rozwój tkanki mieszkaniowej w małych społecznościach.

Inwestycję w Świdniku zrealizowała spółka celowa MDR Świdnik, której udziałowcami są: spółka PFR Nieruchomości S.A. oraz samorząd lokalny, który wskazał teren pod budowę osiedla. Autorstwo projektu architektonicznego należy do pracowni Stelmach & Partnerzy, a generalnym wykonawcą robót budowlanych jest spółka API.

NASZE INWESTYCJE

Kraków (ul. Anny Szwed-Śniadowskiej) – 481 mieszkań

Katowice (ul. Korczaka) – 523 mieszkania

Mińsk Mazowiecki (ul. Klonowa) – 138 mieszkań

Radom (ul. Tytoniowa) – 124 mieszkania

Dębica (ul. Ratuszowa) – 201 mieszkań

Świdnik (ul. Gen. Grota – Roweckiego) – 108 mieszkań

Łowicz (ul. Krudowskiego) – 96 mieszkań

Zamość (ul. Parkowa) – 96 mieszkań

Toruń (ul. Okólna) – 324 mieszkania

Września (ul. B. Śmidowicz) – 100 mieszkania

Oława (ul. Paderewskiego) – 144 mieszkania

Nowy Targ (Polana Szaflarska) – 130 mieszkań

Sianów (ul. Słowackiego) – 168 mieszkań

Zgorzelec (ul. Lubańska) – 220 mieszkań

Nakło nad Notecią (ul. Mrotecka) – 190 mieszkań

Wrocław (ul. Kolejowa) – 469 mieszkań

Katowice (ul. Górniczego Dorobku) – 513 mieszkań
Kępno (ul. Niepodległości) – 36 mieszkań
Wałbrzych (ul. Husarska) – 192 mieszkania
Biała Podlaska (ul. Jana III Sobieskiego) – 186 mieszkań
Gmina Jarocin – 366 mieszkań
Gdynia (ul. Puszczyka) – 172 mieszkania
Kępice (ul. Niepodległości) – 42 mieszkania

Warszawa (ul. Ratuszowa) – 485 mieszkań

Wrocław (ul. Zatorska/Odolanowska) – 1 300 mieszkań

Witnica (ul. Poprzeczna) – 77 mieszkań

Nidzica (ul. Sportowa) – 64 mieszkania

Lublin (ul. Krochmalna) – 390 mieszkań

Lokalna społeczność w centrum uwagi

Nasze inwestycje zawsze są odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, dlatego ściśle współpracujemy z samorządami. Samorządy są często naszymi partnerami w spółkach celowych, powołanych do realizacji danej inwestycji. Ich wkładem do spółki jest grunt, a my zapewniamy finansowanie i realizację budowy. Samorządy decydują również o kryteriach naboru najemców, czyli o tym, komu w pierwszej kolejności wręczyć klucze do mieszkania.

Nasi najemcy

najemca osiedla mieszkań na wynajem Wałbrzych PFR Nieruchomości

Małgosia (Wałbrzych)

„Po śmierci męża musiałam opuścić dom. A jestem w tym wieku, że żaden bank już by mi nie udzielił kredytu. Kiedy się dowiedziałam, że zakwalifikowałam się do programu, rozpłakałam się. Ze szczęścia też można płakać.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem Biała Podlaska PFR Nieruchomości

Hania (Biała Podlaska)

„Jestem pielęgniarką. Sama wychowuję dwie córki. Mam dopłatę do czynszu i pobieram 500+. Kiedy się dowiedziałam, że to mieszkanie będzie moje, zaczęłam tu tańczyć…”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Grzegorz (Wałbrzych)

„Sam wychowuję troje dzieci. Poprzednio mieszkaliśmy na maleńkim strychu, który własnymi rękami przystosowałem do zamieszkania. Był tam pęknięty komin; sadza pokrywała wszystko. Najstarsza córka ma astmę i po prostu się tam dusiła.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Monika (Biała Podlaska)

„Mieszkałam z dwiema córkami w pomieszczeniach gospodarczych. Wilgoć powodowała, że ciągle chorowałyśmy. Teraz wreszcie żyjemy w normalnych warunkach.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Hanna (Wałbrzych)

„Jestem nauczycielką i pełnię też funkcję wicedyrektora szkoły. Byłam pierwszą lokatorką w tym bloku, bo tak bardzo chciałam się wprowadzić, że zabrałam materac i już zostałam, mimo że wtedy były tu tylko gołe ściany …”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Daria (Kępice)

„Wychowałam się w domu dziecka. Chcę mojemu synowi stworzyć dom, którego sama nie miałam.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Kasia (Kępno)

„Poprzednio moja córka miała do szkoły 20 kilometrów. Teraz wystarczy, że przejdzie przez ulicę. Bardzo dobrze nam się mieszka; wreszcie jesteśmy na swoim, nie musimy wynajmować.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Magda (Biała Podlaska)

Gdyby nie to mieszkanie, nie zdecydowałabym się na drugie dziecko. Tam, gdzie mieszkaliśmy poprzednio, nawet na jedno nie było miejsca. A teraz mamy dwa pokoje i ogródek.”

najemca osiedla mieszkań na wynajem PFR Nieruchomości

Paweł (Kępno)

„Samorząd w Kępnie postawił na to, aby zatrzymać tu młodych przedsiębiorców. Ja prowadzę małą restaurację i pracuję od świtu do nocy, 7 dni w tygodniu. Miałem do wyboru: kredyt na rozkręcenie biznesu lub kredyt na mieszkanie. Dziś daję pracę kilkunastu osobom.”