108 mieszkań w Świdniku

Mieszkania w Świdniku powstają przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” 24. W dwóch budynkach o niskiej, 3-piętrowej zabudowie, zaprojektowano łącznie 108 mieszkań. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji 162 miejsca parkingowe naziemne. Zdecydowaną większość, bo aż 93% stanowią 2 i 3-pokojowe. Są też 4 kawalerki i 4 mieszkania 4-pokojowe.

Metraże mieszkań

  • 1 pokój: 28 mkw.
  • 2 pokoje: 37 i 45 mkw.
  • 3 pokoje: 53 i 62 mkw.
  • 4 pokoje: 68 i 71 mkw.

Ogródki lokatorskie – nawet 66 mkw.

Niemal wszystkie mieszkania mają balkony. Ponadto do mieszkań na parterze przynależą ogródki lokatorskie. Poniżej prezentujemy przykładowe lokale z ogródkami:

3 pokoje z odrębną kuchnią oraz ogrodem o pow. 65 mkw.
2 pokoje z odrębną kuchnią i ogrodem o pow. 47 mkw.
2 pokoje z ogrodem o pow. 22 mkw.

Architektura

Elewacja bloków będzie utrzymana w jednolitej, jasnej kolorystyce. Pomiędzy budynkami zachowano duże odległości – ok. 20 m, które zapewnią mieszkańcom cisze i poczucie prywatności. Autorem projektu architektonicznego jest renomowana lubelska pracownia Stelmach i Partnerzy, która w swoim portfolio ma m.in. Centrum Chopinowskie w Warszawie. Sam Bolesław Stelmach jest obecnie dyrektorem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.

Zielona przestrzeń dla rodziny

Przeszło 60% działki zostanie pokryta roślinnością. Nie tylko trawami i krzewami, co jest powszechne na osiedlach deweloperskich. Ponieważ pod budynkami nie będzie garaży podziemnych, zarówno na placu, jak i między budynkami będą zasadzone wysokie drzewa. Będą one chronić mieszkańców nie tylko przed zanieczyszczeniem powietrza, ale także przed hałasem. W alejkach przewidziano ławeczki.

Duży plac zabaw

Architekci osiedla zadbali o duży i bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Nominalnie jego powierzchnia wyniesie ok. 250 mkw. Taki obszar ma bowiem zagwarantowane co najmniej 4 godziny nasłonecznienia w ciągu dnia. W praktyce tereny zielone służące dzieciom do zabawy będą jeszcze większe.